Jak modul funguje?

Modul je navržen tak, aby byl soběstačný a dokázal se řídit naprosto samostatně. Celý modul ovládá řídící jednotka, která je plně automatizovaná. Řídící jednotku napájí autobaterie, která je dobíjena solárními panely.

Naše inteligentní záchranné moduly jsou navrženy a vyráběny z použitých, nebo již úplně vyřazených lodních kontejnerů typu 20DV. Pomocí tohoto řešení dochází k recyklaci těchto kontejnerů a k jejich dalšímu smysluplnému využití.

Další výhodou našeho řešení je možnost nabídnout práci lidem, kteří chtějí pracovat, ale nedostalo se jim příležitosti. Tyto starší kontejnery je totiž nejprve nutné kompletně obrousit, napenetrovat a znovu nalakovat. Tuto práci primárně nabízíme lidem bez domova nebo v sociální tísni. Je to neodborná práce, kterou může vykonávat opravdu každý, kdo o práci jen trochu stojí.

Hlavní podstata celého modulu je v řešení izolace. Izolaci modulu zajišťuje termoaktivní hmota 3003, která má minimální tepelnou propustnost. Celý modul je díky tomu vyhříván pomocí energie, kterou vyzařují jeho obyvatelé.

Díky dveřím, které jsou otevíratelné pomocí čipu, je možné snadno kontrolovat vytíženost modulů a jeho obyvatele. Základní vybavení modulu obsahuje také nezávislou regulaci tepla a výměny vzduchu. O provoz se poté stará řídící jednotka, která je poháněna autobaterií. Autobaterii poté každodenně dobíjí solární panely na střeše modulu.

Z hygienické stránky je dobré doplnit záchranný modul externím systémem přenosné toalety, který bude vnitřně ošetřen termoaktivní hmotou stejně jako celý záchranný modul.

Modul nabízí dvě varianty - variantu A, která se hodí do zimních měsíců, a variantu B, která je vhodná pro letní období. 

Časové nastavení otvírání dveří
Regulace uživatelů díky čipovému systému
Samostatná regulace vzduchu
Samostatná regulace teploty
Časové nastavení a ovládání osvětlení

Zaujal vás projekt Inteligentního Záchraného Modulu? Kontaktujte nás.

Položky označené * jsou povinné
Vaše jméno * Vaše zpráva Vyplňte prosím výsledek (číslo)
* tři plus pět
* Váš e-mail
Váš telefon