People in Safety

je projekt s velkým sociálním přesahem. K čemu všemu může sloužit vyřazený lodní kontejner? Smysluplná recyklace

Projekt People in Safety vznikl jako studentský projekt s velkým sociálním přesahem, který má za úkol komplexně řešit problematiku bezdomovectví. Recyklování lodních kontejnerů a pomoc lidem bez domova, jsou cíli tohoto projektu.

Díky technologiím, které jsou dnes dostupné mohl Jakub Zaviačič vytvořit INTELIGENTNÍ ZÁCHRANNÝ MODUL. Tento modul je vytvořen z vyřazeného lodního kontejneru, který byl za pomoci lidí v sociální tísni přestavěn na nouzovou noclehárnu. Projekt navrhuje městům a obcím v ČR řešení otázky bezdomovectví za ekonomicky velmi přijatelných podmínek. Součástí projektu je také návrh řešení problematiky zaměstnanosti lidí bez domova.

Modul je určen maximálně pro 12 OSOB, které dokáže pojmout a tak je zachránit před umrznutím. Modul je automatizován a provoz je tak velmi nenáročný.

Modul byl poprvé představen veřejnosti v Brně na přelomu roku 2014/2015, kde sloužil jako nouzové útočiště lidem bez domova v zimním období.

Níže si můžete prohlédnout zajímavé články a reportáže z pilotního projektu našeho INTELIGENTNÍHO ZÁCHRANNÉHO MODULU který probíhal v Brně za podpory města:

Hlavní zpravodajská relace České televize a jak to začalo. ČT1

Živé vysílání České televize přímo od kontejneru. Studio 6 ČT1 a ČT 24 – reportáž od 20. minuty

První záchranný modul v Brně. BRNĚNSKÁ DRBNA

Nákladní kontejner v Brně posloužil bezdomovcům. iDNES

Před zimou chrání bezdomovce lodní kontejner vyhřívaný lidským těplem. HOSPODÁŘSKÉ NOVINY

Vyřazený lodní kontejner chrání v Brněš bezdomovce. BRNĚNSKÝ deník

Lodní kontejner si bezdomovci vyhřejí vlastním tělem. iDNES

A  taky jedna kuriozita  Radio Praha en espanol. Zde si můžete projekt poslechnout ve španělštině.

Projekt díky svému technickému řešení a sociálnímu dopadu získal řadu ocenění :

Nezávazná poptávka

Ať už jste se rozhodli, že byste s námi chtěli navázat spolupráci, nebo potřebujete jen více informací, neváhejte nás kontaktovat pomocí poptávkového formuláře